Kynšperk: Mobilní zahrádky slouží seniorům i vozíčkářům (TV Západ)

Úspěšný projekt na mobilní zahrádky pro klienty Domova s pečovatelskou službou v Dolních Pochlovicích u Kynšperka představili návštěvníkům na Dni otevřených dveří. Jak jsme již informovali, s nápadem přišli zdejší pečovatelé, aby umožnili svým seniorům pěstovat květiny, bylinky i ovoce.

„V těchto truhlících se dá pěstovat téměř úplně všechno. My jsme pro začátek volili tři květníky s květinami, jeden květník s jahodami a jeden jsme udělali bylinkový, protože ten budeme využívat v rámci aromaterapie. Ten truhlík bude mít poznávací funkci, že budou vědět, co to je za bylinku, k čemu slouží, na jaké léčebné účely to je a budou moci i tu bylinku ochutnat. Takže jsme tam zvolili třeba i domácí šnytlik nebo naťovou petržel,“ přiblížila aktivizační pracovnice Jana Filipová.

„Koná se dnes 4. ročník Dne otevřených dveří. tzn., kdo chcete, přijďte nás navštívit i mimo tento Den otevřených dveří. Bohatý kulturní program, který právě začíná. Naše dalo by se říci firemní skupina Šarkani, která je tvořena z převážné většiny z našich zaměstnanců. Bude následovat potom vystoupení kynšperských mažoretek a přijede zazpívat Viktor Sodoma. Bohužel se musela ze zdravotních důvodů omluvit paní Iveta Simonová, kterou tímto zdravím na dálku a přeji jí brzké uzdravení,“ popřál ředitel pochlovického zařízení Jiří Hrubý.

Na Den otevřených dveří přišlo několik stovek návštěvníků. K dobré náladě přispělo kromě programu i pěkné počasí. Lidé si mohli posedět s přáteli, dát si občerstvení nebo si zakoupit rukodělné výrobky.

Mobilní zahrádky vyšly na 60 tisíc korun a peníze poskytly jak obce, tak soukromí sponzoři. Jejich jména jsou zvěčněna na desce donátorů. V Pochlovicích mají už další, i když zatím tajný nápad, jak zlepšit život svým seniorům. Přejme jim proto, aby i další projekt byl úspěšný.

#Kynšperk #mobilní #zahrádka #senior #vozíčkář #Pochlovice #Jiří_Hrubý #Jana_Filipová

Media

štítky

1 Komentář

  1. Pingback: Kynšperk: Deska donátorů mobilních zahrádek » Západ.cz

Migrujeme na REGIONZÁPAD … pojďte s námi!