Cheb, Karlovy Vary: Zdravotní sestry jednají s krajem o zvýšení mezd (TV Západ)

Dlouhodobá nespokojenost zdravotních sester především v chebské nemocnici a interním oddělení vyvrcholila v letošním roce pohrůžkou hromadné výpovědi ke konci února. Ta se pod příslibem kraje o jednání se sestrami nesplnila a na krajském úřadě proběhlo v minulém týdnu další kolo rozhovorů.

„My jsme se už předtím dohodli, že počkáme na dnešní jednání s paní hejtmankou. K dnešnímu jednání tedy došlo. Zatím nikdo ze zaměstnanců nepodal výpověď. Zatím ani nikdo žádnou nepodá. Ze strany paní hejtmanky došlo k nějaké nabídce. My se samozřejmě jako kolektiv zaměstnanců v Karlových Varech a v Chebu sejdeme. Shrneme nabídky od paní hejtmanky. Domluvíme se. Písemně se k tomu vyjádříme jak do tisku, tak paní hejtmance samozřejmě a zástupcům kraje. Požadovali jsme dorovnání platů, resp. mezd zdravotníků v Karlovarské nemocnici do výše ostatních zařízení. Definujeme to částkou 5 tisíc. Dále jsme žádali meziroční nárůst mezd o 10 procent a další vyjednávání o zaměstnanecké benefity,“ popsala zástupkyně sester Miroslava Korseltová.

Do zmiňovaných pěti tisíc korun se nemá započítávat celorepublikové navýšení platů ve zdravotnictví. Kraj již v únoru navýšil příspěvek do krajské nemocnice o 10 milionů korun. Přidání dalších 10 milionů z krajského rozpočtu by mělo jít z přebytku roku 2016.

„Zdravotním sestřičkám se navýší mzdy od 1. března o 10 procent. Zastupitelstvo Karlovarského kraje schválilo ještě částku 10 miliónů korun, která je pouze pro střední zdravotnický personál, který management musí přerozdělit. My jsme dnes hovořili o té situaci, protože zdravotní sestry jsou v našem kraji potřebné. Máme jich nedostatek. Zdravotní sestry by chtěly, aby ta částka byla ještě navýšena. Já budu předkládat na vedení kraje a zastupitelstvu, pokud bude přebytek z roku 2016, další návrh na navýšení mezd zdravotních sester v naší Karlovarské krajské nemocnici,“ potvrdila hejtmanka Jana Vildumetzová.

O tomto příspěvku bude rozhodovat zastupitelstvo kraje v dubnu. Sestry si nestěžují pouze na výši svých platů, ale především na přetěžování kvůli nedostatku personálu. Žádají proto také sociální program formou rehabilitací.

#Cheb #KarlovyVary #zdravotnictví #nemocnice #sestry #výpověď #platy #navýšení #jednání #Korseltová #Vildumetzová

Media

štítky

Migrujeme na REGIONZÁPAD … pojďte s námi!