Cheb: Úpravy sportovního areálu Lokomotivy začaly (TV Západ)

Dlouho očekávaná rekonstrukce stadionu Lokomotiva v Chebu v těchto dnes začala. Město muselo zakázku rozdělit do dvou částí.

„Za celkem 27 miliónů korun by měla vzniknout celá nová umělá tráva. Tedy nová plocha s přístupovými komunikacemi a s takovými drobnostmi okolo, jako je kanalizace, přeložka, přivedení vody a zároveň odvedení dešťové vody. Je to první fáze celého projektu. Samozřejmě celý projekt revitalizace je velmi náročný. Dokonce možná bude ještě podléhat nějakým úpravám. Vycházeli jsme z potřeb fotbalistů. Ti řekli, že by v první fázi rádi měli novou umělou plochu. Takže ta vzniká jako první,“ vysvětlil starosta Chebu Petr Navrátil.

Město má na tuto první etapu zažádáno o dotaci ve výši 15 milionů korun z programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Státní podpora sportu pro rok 2017. Celý projekt revitalizace areálu Lokomotivy bude rozložen na více let.

„Ten plán bude přesahovat i rozsah tohoto zastupitelstva. Politici neradi přemýšlí dále než za čtyři roky. Tak vám to slíbit nemohu. Samozřejmě kdyby bylo na mě, tak já bych pokračoval rád. Dotační tituly se ale vyhlašují každý rok od Ministerstva školství. My máme požádáno letos. A i pokud bychom tu dotaci nedostali, tak vlastně práce jsme zahájili a budeme pokračovat,“ dodal Navrátil.

Možná ještě v letošním roce by mohla přijít na řadu i druhá část první etapy. V ní se plánuje vybudovat přístavba sportovní haly, kde vznikne zázemí pro fotbalisty. V dalších etapách se počítá například s vybudováním druhého fotbalového hřiště a menší tribuny, sousedící se stávajícím parkovištěm.

#Cheb #Lokomotiva #sport #areál #investice #hřiště #umělka #fotbal #zahájení #Navrátil

Media

štítky

Migrujeme na REGIONZÁPAD … pojďte s námi!