Karlovy Vary: Divadlo bude mít novou střechu za miliony (TV Západ)

Město Karlovy Vary vypsalo výběrové řízení na opravu střechy Karlovarského městského divadla. Od hojně propírané generálky v roce 1994 je to další sledovaná zakázka na této rozsáhlé pseudorokokové stavbě.

„Předpokládaná cena je 10 miliónů bez DPH. Z toho máme přislíbeno 85 % dotací z IPRÚ. Dojde k výměně staré šindelové střechy za novou, kvalitnější. Termínově by se mělo začít někdy po festivalu. V červenci či v srpnu. Realizace by měla být do října. Z důvodu počasí tak, aby nedošlo k poničení při odkrytí střechy divadla městského,“ přiblížil zakázku náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Podle vypsaných smluvních podmínek zhotovitel poskytne objednateli záruku za jakost díla v délce 30 let na břidličnou krytinu. U kvalitní břidličné krytiny lze přitom očekávat v podmínkách ČR životnost 80 – 100 let. Město chce záruční termíny bezpodmínečně dodržet.

„Určitě budeme muset, protože nevíme, co se stalo v minulosti. Když teď ale realizujeme nějaké projekty, snažíme se, aby kvalita a smluvní podmínky záruky byly tak, jak stanovuje výběrové řízení,“ slibuje Bruštík.

Kromě opravy střechy dojde i k obnově fasády se štuky a drobným opravám svítidel nebo řešení zatékání do objektu.

„Samotné divadlo je ve stavu vyhovujícím. Opravy můžete dělat kdykoliv. Pokud na to máte prostředky. Ještě dojde k úpravě fasády. Což jsem předtím zapomněl zmínit. Pokud budou peníze, budeme realizovat další opravy. Tyto budou nastávat tak, aby nedocházelo k ničením majetku městského. Bude se to dělat za provozu. Nemůžeme divadlo odstavit jak pro naše lázeňské hosty, tak i občany, kteří se sem naučili chodit,“ dodal Bruštík.

Nabídky město přijímá do 18. dubna. Podle projektové dokumentace je předpokládaná hodnota zakázky ve výši 12 milionů bez DPH.

#KarlovyVary #divadlo #střecha #oprava #šindele #zakázka #fasáda #Bruštík #záruka #festival

Media

štítky

Migrujeme na REGIONZÁPAD … pojďte s námi!