Sokolov: Studenti besedovali s drogově závislými (TV Západ)

Veřejná beseda na téma drogových závislostí se odehrála v kinokavárně Alfa v Sokolově ve čtvrtek 16. března. Určena byla žákům vyšších ročníků základních škol a studentům škol středních.

„Workshop, kde budou lidé slyšet veřejně a otevřeně zpovědi drogově závislých lidí, aktivních uživatelů, nebo těch, kteří se z toho již dostali. Prostě je to o drogách. Je to o tom, o čem se nerado mluví. O čem se rodina nechlubí. O čem se nechlubí kamarádi. My tady zkusíme otevřít to, že tady ten problém je. Ne samozřejmě v nějakém obrovském měřítku, ale je,“ přiblížila vedoucí preventistka Městské Policie Sokolov Hana Procházková.

Pro lepší prevenci před drogovými experimenty i důsledky závislostí organizátoři vybrali komponovaný pořad. V úvodu se představila hudební skupina KolBand při Základní umělecké škole Sokolov pod vedením lektora Jiřího Kolára. Náročné téma workshopu tím pomohla trochu odlehčit.

Poté se již představili jednotliví účastníci besedy, kterou zahájila Jana Kurátová ze společnosti Kotec o.p.s. Tváře drogově závislých, kteří se odvážili vystoupit před publikum, jsme na žádost Kotce rozostřili. Žáci a studenti kladli otázky a dozvěděli se řadu překvapivých informací.

„Proto tomu chceme předcházet. Proto tyto informace směřujeme k lidem, aby věděli, jak se mají chovat. Kde hledat pomoc. Jaké to je, když nám dítě spadne do drog. Nebo, když dospělý je drogově závislý třeba větší délku svého života,“ dodala Procházková.

Projekt „My říkáme drogám ne, ale mluvit o nich ano“ připravilo Studentské zastupitelstvo města Sokolov ve spolupráci se společností Kotec o.p.s. a Městskou Policií Sokolov.

#Sokolov #drogy #Alfa #beseda #závislost #prevence #studenti #MěstskáPolicie #Kotec #Procházková #Kurátová

Media

štítky

Migrujeme na REGIONZÁPAD … pojďte s námi!