Bochov: Na maškarní dorazilo přes 100 dětí (TV Západ)

Dlouhá fronta se jako had vinula z útrob kulturního domu v Bochově až ven, kde déšť skrápěl jak rodiče, tak jejich děti. Všichni se přišli zúčastnit oblíbeného maškarního plesu pro děti.

U vchodu, kde se platilo vstupné, byly děti roztříděny podle věku do čtyř kategorií. Nejmenších dětí, mezi kterými nechyběly ani nechodící batolata, bylo nejvíce – 47. V kategorii pěti a šestiletých bylo 27 účastníků, stejně jako ve skupině druhé až páté třídy. Našlo se i 8 dětí z druhého stupně základních škol. Přihlásilo se také 14 skupinových masek.

Promenáda za hudebního doprovodu a pod bedlivým zrakem porotců ukázala fantazii i pečlivost bochovských maminek. Tatínkové zase pomáhali při drobných opravách masek.

Letos děti navštívil král Gabriel se svojí chotí královnou Ivankou a několika klauny. O odpolední Discopárty pro děti se postaral známý DJ Petr Hácha.

V jednotlivých promenádách se nám předvedlo spoustu pohádkových i filmových bytostí, zvířátka, roboti, šašci. Do Bochova zavítal i známý biatlonista Ondřej Moravec, z dalekých krajů přijeli Skot, Japonka, Asterix a Obelix i krásná socha Svobody. Za to patří velký dík především rodičům, kteří si dali s maskami opravdu velkou práci.

Nezávislá porota neměla vůbec lehký úkol, z tolika krásných masek vybrat tu nejhezčí, bylo opravdu velmi těžké. Mnohdy dělil od vítězství jeden jediný hlas. Ale žádné z dětí neodešlo s prázdnou. Pro ty, na které nezbylo místo na pódiu, jsme měli připravený hodnotný balíček sladkých dobrot.

Kulturní komise při Radě města Bochova děkuje všem za štědré sponzorské dary, paní Navrátilové a paní Kubálkové za napečení výborných dortů pro výherce a všem ochotným pomocníkům, kteří se na přípravách karnevalu podíleli.

Media

štítky

Migrujeme na REGIONZÁPAD … pojďte s námi!