Sokolov: Město přihlásí do žádostí dvě cyklostezky za 40 milionů (TV Západ)

Dvě cyklostezky s délkou okolo 3,5 kilometru chce město Sokolov přihlásit do žádostí o dotace. Věří, že na druhý pokus to vyjde.

„My už jsme se přihlásili do první výzvy. Bohužel naše dvě cyklostezky, které jsme přihlásili, neprošli tím sítem. Úřednici IROPu tam našli nějaké drobné nedostatky. Takže nám to vrátili. Využili jsme té příležitosti a samozřejmě po opravě těchto drobných nedostatků se hlásíme do druhé výzvy. Jak už jsem říkal, jde o dvě cyklostezky. První cyklostezka spojí město Sokolov a Dolní Rychnov. Tam se pohybují předpokládané náklady kolem 23 miliónů korun. Druhá cyklostezka z mého pohledu bude pro mnohé Sokolováky daleko významnější. Bude daleko delší a krásnější. Bude spojovat areál Bohemia a koupaliště Michal. Tzn. že pojedeme ze starého města, přes tzv. chemičák, to je velký kopec, který tady všichni v Sokolově znají, přes největší sídliště Michal. Bezpečně se tak všichni na kole dostanou do lokality, která už je krásná, a která se dá pak i využít na cestu do lesů. Směr Slavkov – Třídomí. Nebo pak sjet zase na cyklostezku přes Staré Sedlo,“ popsal obě trasy starosta Sokolova Jan Picka.

Stezka, která vede přes Starou Ovčárnu k jezeru Michal, se přes další cyklostezku napojí i na páteřní krajskou cyklostezku mezi Chebem a Karlovými Vary. Projektovaná cena 18 milionů nezahrnuje jeden úsek ve městě pod ulicí K.H. Borovského. Ten nevyhovuje parametrům pro udělení až 90% dotace velkým stoupáním.

„Práce začnou hned, jak to bude možné. My samozřejmě budeme všichni doufat a věříme, že budeme v žádosti úspěšní. Jakmile nám dá IROP zelenou, můžeme okamžitě začít. Projektově je vše připraveno,“ dodal Picka.

Druhá cyklostezka s délkou téměř 1200 metrů se na páteřní krajskou napojuje přímo. Cena se dle projektu blíží ke 23 milionům korun. Je koncipovaná i pro chodce. Oba projekty město přihlásí do dotačních žádostí během dubna.

Media

štítky

Migrujeme na REGIONZÁPAD … pojďte s námi!