Aš: Řidiči se musí obrnit trpělivostí. Uzavírky a objížďky, to vše je čeká již od dubna

Rekonstrukce komunikací v ulicích Janáčkova a Šaldova se kvapem blíží. Dnes už jsou známy termíny dopravních uzavírek jednotlivých úseků.

Ulice Šaldova, v úseku od Hlavní ulice před křižovatku s ulicí Janáčkovou, bude zcela uzavřena od 10. dubna do 14. června. Od 15. června do 24. srpna bude uzavřena křižovatka Šaldova, Janáčkova, Klicperova, Sokolská, a to kvůli výstavbě okružní křižovatky. Ulice Janáčkova bude v úseku od křižovatky Šaldova po vjezd na parkoviště na sídlišti Nemocniční uzavřena od 25. srpna do 7. listopadu. V termínu od 8. – 15. listopadu bude dokončena křižovatka Janáčkovy s ul. Petra Bezruče.

Žádáme tímto řidiče o respektování dopravního značení a pokynů pracovníků stavby. Stejně tak jsou určeny objízdné trasy městské hromadné dopravy. Autobusy MHD budou jezdit po trase Hlavní, Masarykovo náměstí, Rybniční, Kamenná, Tylova, Petra Bezruče a Nemocniční ulice. Zpáteční trasa bude totožná, s výjimkou úseku jednosměrné Tylovy, kdy se ke Kamenné pojede po Pivovarské. Po dobu uzavírky nebudou obsluhovány zastávky v Šaldově a Janáčkově ulici.

„Jak jsem už vícekrát informoval, investory stavby, která bude začínat na křižovatce ulici Šaldovy a Hlavní a končit pod sídlištěm v ulici Nemocniční, jsou dva subjekty – město Aš a Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje. Zhotoviteli jsou dvě společnosti – pro KSÚS KK společnost Bögel-Krýsl, pro město Aš společnost ALGON Cheb,“ uvedl Milan Vrbata.

Pro KSUS KK (vlastníkem komunikace v ulicích Šaldova a Janáčkova je Karlovarský kraj) bude společnost Bögel-Krýsl realizovat vozovku a okružní křižovatku s přeložkou ČEZ Distribuce a telefonního kabelu.

Pro město Aš bude společnost ALGON realizovat chodníky, napojení křižovatek, veřejné osvětlení, parkovací zálivy, zelené ostrůvky, autobusové zastávky, opěrnou zeď a oplocení.

Zhotovitel naší části stavby, společnost ALGON Cheb, vyhrál výběrové řízení v konkurenci dalších osmi uchazečům. V aukčním kole nabídl vítěz cenu za realizaci díla ve výši 10,9 miliónu korun (cena je s DPH).

Zdroj: Milan Vrbata, tiskový mluvčí Městského úřadu v Aši
#Aš #komunikace #křižovatka #ulice #řidiči #uzavírky #objížďky #MHD #ALGON #BögelKrýsl #Vrbata

štítky

Migrujeme na REGIONZÁPAD … pojďte s námi!